Genel

Fiber Optik nedir? Fiber Optik Kablo Nedir? Fiber internet nedir?

Posted

Fiber Optik nedir?

Fiber Optik Kablo Nedir?

Fiber internet nedir?

Firmamız ve ürünlerimiz hakkında fiyat ve stok durumunu öğrenmek için

+ 90 312 226 59 32  arayabilir info@fotekno.com mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Fiber Optik Nedir?

Fiber optik, bir insan saç teli çapında çok saf camdan ince, uzun tellerdir. Bunlar, optik kablolar denilen demetler halinde düzenlenmiştir ve uzun mesafelerde ışık sinyallerinin iletimi için kullanılır.

Fiber optik nasıl çalışır? Fiber optik ışığı nasıl iletir? Fiber internet nasıl çalışır?

Birden çok küçük LED ampullerin dizilmesiyle üretilmiş bir el feneriyle uzun, düz bir koridora ışık tutmak istediğinizi varsayalım. Feneri düz bir şekilde koridora doğru tuttuğunuzda ışık (demeti) düz bir şekilde ileriyi aydınlatır.

Bu senaryoda ışıklandırma konusunda hiçbir sorun yokPeki ya koridorun ortasında bir veya birden çok köşe varsa? Işık demetini bu köşelere yansıtmak için aynalardan yararlanabilirsiniz. Böylece ışık demeti aynalardan uygun açılarda sekerek tüm koridordan ilerleyebilir. İşte bu basit anlamda “Fiber Optik nasıl çalışır?” sorusunun net cevaplarından biridir.

Vizyon ve Misyonumuz…

Fotekno Fiber Optik Teknolojileri olarak müşterilerimizin talep ve beklentilerinin en üst kalite seviyesinde karşılanmasını sağlamak, tedarikçilerimizi hedeflerimiz doğrultusunda seçtiğimiz ürünlerimizin kalitesi ve beklentilerimiz açısından değerlendirerek ilişkilerimizde devamlılığı içeren bir ticaret anlayışını benimsemek,
sunduğumuz hizmetlerde kanunları, yönetmelikleri, standartları ve toplum kurallarını dikkate almak, personelimizin gereksinim duyduğu her türlü eğitim ve kendini geliştirme olanaklarını sunmak, sunduğumuz hizmetlerin sonuçlarının firmamıza yeni yatırımlar ve kendini geliştiren bir yapı ile kazançlı bir şekilde geri dönmesini sağlamak temel ilke olarak kabul edilmiştir.

www.fotekno.com

shop.fotekno.com

ankar fiber