Genel

Kırıkkale Kamera Montaj

Posted

Kırıkkale Kamera Montaj

Kırıkkale Güvenlik Kamera kurulum ve montaj hakkında fiyat ve detaylı bilgi almak için

+ 90 544 208 09 32  arayabilir info@fotekno.com mail atarak bilgi alabilirsiniz.

 

KIRIKKALE KAMERA MONTAJ
 
Evinizi, İşyerinizi, Fabrikanızı ve hatta bebeğinize bakan bakıcınızın tutum ve davranışlarının nasıl olduğunu dünyanın herhangi bir yerinden canlı olarak izlemek mümkünmüdür?
 
Bugünkü güvenlik sektöründe Kamera  Sistemi ile takip etmek artık mümkündür. İzlemek istediğiniz ortama yerleştirilecek olan uygun kameralarla olup bitenleri  canlı izleyebilir, hatta dinleyebilirsiniz. Bilgisayar  yada Dijital Kayıt Cihazları ile görüntüleri anlık kayıt altına alabilirsiniz. Bu kayıt süresi 1 günden 1 yıla kadar artırılabilmektedir.
 
İşyerlerinde müşteri yoğunluğunun fazla olduğu ortamlarda hırsızlık vakalarını, tartışma ortamlarını  ve bunun gibi istenmeyen durumlarıcanlı  yada  kayıttan geriye dönük olarak geçmiş kayıtlarda  izlenebilir. Bu kayıtlar yasal olarak emniyet güçlerince değerlendirilmektedir.
 
Kamera sisteminin kullanıldığı işyerleri, fabrika gibi işletmelerde çalışan personellerin performansında artış olduğu da göz ardı edilmemelidir. Siz evde yokken bebeğinize bakan bakıcınızın tutum ve davranışlarının nasıl olduğunu,bebeğinizin ne kadar güvende olduğunu bu sistem ile görmek çok kolaydır.Takip edildiğini bilen bir bakıcının bebeğinize karşı tutumunda daha dikkatli olacağı da bir gerçektir. Bu sistemin kullanıcıları   dünyanın neresinde olursa olsun şifre sahibi kişi olarak internet üzerinden de canlı olarak ortamı izleyebilir,önceden gerekli tedbirleri alabilirler.
 
Görüldüğü gibi Kamera Sistemi çok maksatlı kullanılabilmektedir.Artık gözünüz arkada kalmasın. İzleyerek güvenliğini sağlamak istediğiniz ortamlarda isteğe bağlı olarak renkli veya siyah-beyaz kameralar kullanılabilir, İnfrared (gece görüş) kameralar kullanılarak gündüz renkli, gece karanlıkta dahi siyah-beyaz görüntü alınabilir, ortamda olup biteni hareketli kameralar ile istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz. Bu sistemi Kayıt cihazınıza bağlı bir TV veya monitörden yada yerel ağdan bir bilgisayar sayesinde izlenebildiği gibi dilerseniz statik IP numarası alınmış bir internet bağlantınız varsa uzaktan dünyanın herhangi bir yerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.
 
Fotekno Fiber ve Güvenlik Sistemleri, Kamera  Sistemi ihtiyaçlarınızda tüm risk ve ayrıntıları göz önünde tutmak suretiyle size özel çözümler sunacak, yüksek kalitede malzeme kullanma garantisi, etkin çözümler ,uygun fiyat ve satış sonrası teknik servis de   sunacaktır. Ancak unutulmaması gereken bir diğer hususta, sadece kamera bağlantısının tek başına güvenlik sistemi teşkil etmeyeceğidir. Alarm ve güvenlik sistemleri sadece kameralardan ibaret düşünmemek gerekir. Fotekno Fiber ve Güvenlik Sistemleri içinde kamera sisteminde bulunduğu komple güvenlik sistemleri projelerinde uzman çözümler sunar.
Renkli Kameralar
 
Alışveriş merkezleri, mağazalar, marketler, döviz büroları ,işyerleri, bina çevresi gibi halka açık ve yoğunluğun fazla olduğu, ışık oranlarının da gözle görülebilir seviyede veya fazla olduğu mekanlarda izlemek istediğimiz bölgelere yerleştirilen cihazlardır. Burada amaç kişiyi renk ve kıyafetlerine göre tesbit etmek, ürün takibini ve reyonları renklerine göre ayırt edebilme özelliğine sahip kameralardır. Bu nedenle halka açık yerlerde renkli kamera sistemlerin kullanılmasında yarar vardır.
 
IR (Gece Görüş) Kameraları
 
Adından da anlaşılabileceği gibi gündüzleri renkli, havanın kararması ile  ışık seviyesinin belli bir ışık(Lüx) değerinin altına düşmesinden sonra, ir ledlerin devreye girmesi ile bulunduğu mekanı kızılötesiyle  aydınlatarak görüntü aktarımına siyah & beyaz olarak   devam eden kameralardır. Hem iç mekanlarda hemde  dış mekanlarda sistem uygulamaları içinde  idealdir. Şu unutulmamalıdır ki Hiç bir kameranın gündüz görüntüsü ile gece görüntü kalitesi aynı olmaz.
 
Dome Kameralar
 
Az yer kaplayan ,estetik yapısıyla dikkat çeken daha ziyade mağazalarda ve ofislerde kullanılan kameralardır . Dome kamera yarım bir fanus içinde bulunmaktadır. Üzerindeki lens ile (Genel olarak 2.8, 3.6, 4mm Lens bulunur.) montaja hazır haldedir. İsteğe bağlı olarak renkli, siyah/beyaz  veya infrared (gece görüşlü) seçenekleri mevcuttur.Hassas yapıları nedeniyle tozlu ,nemli,su ortamlarından uzak ortamlarda kullanılırlar.
  
Speed Dome Kamera (Halk arasında MOBESE)
 
Geniş Alanlarınızı Tek Bir Kamera İle Kontrol Altına Alabilirsiniz.
Speed dome kamera avantajları- Speed dome kamera fiyatları oldukça düşmüştür. Özellikle açık alan kullanımlarında birden fazla kamera kullanımı yerine tek bir speed dome kamera kullanmak yeterli olacaktır.- Speed dome kameralar otomatik zoom özellikleri ile çok uzak noktalara bakabilmeyi sağlamaktadır. Eski nesil motorize zoom lenslerde netlemede manuel olarak yapılmaktaydı. Önce zoom sonra manuel netleme büyük zaman kaybına neden olmaktaydı ve çokta verimli değildi. Speed dome kameralar dijital işlemcileri sayesinde sahip olduğu auto focus özelliğiyle netleme işlemini kendisi otomatik olarak yapmaktadır.- Speed dome kameralar kompakt kameralardır. Ayrıca muhafaza gerektirmez.- Speed dome kameraların yapısı nedeniyle nereye baktığı kameranın dibinden bakılmadığı sürece belli olmaz.- Speed dome kameralar day&night kameralara sahiptir. Dolayısıyla insan gözünün görebileceği aydınlık düzeyine sahip heryerde görüntü alabilirler.Speed dome kameraların kullanım alanları Speed dome kameralar büyük fabrikalardaki kamera sistemleri için kullanılabilir.- Speed dome kameralar açık alandaki şantiyelerin izlenmesi ve takibi için kullanılabilir. Akaryakıt istasyonlarında adaları otomatik olarak gezdirmek suretiyle gelen araçların plakası alınmada kullanılabilir.
   
DVR (Standalone Kayıt cihazları)
 
Dijital kayıt sistemlerinin avantajları şöyle sıralanabilir :
İstenilen kayda hızlı bir şekilde ulaşma
Daha az kayıt alanı gereksinimi. Daha az alana çok uzun süreli kayıt.
Kolayca arşivleyebilme. Kayıtlar HDD, CD, DVD şeklinde kolayca arşivlenebilir.
Yüksek görüntü kalitesi.
Görüntüdeki gürültü bozulmaları yoktur.
Kayıtlı bilgilere ulaşım ve aktarım çok kolaydır.
Uzun ömürlüdür. Yazılım güncellemeleriyle yeni donanımlarla da uyum sağlarlar. Ağdan veya internetden izlenebilir.
Rutin bir bakıma ihtiyaç duymaz. Bilgisayarlar gibi işletim sistemleri çökmez veya virüs bulaşmaz. Dolayısıyla Çok kararlı çalışır.
   
IP Kamera
 
İP kamera gerekli görünen noktalara hem güvenlik hemde denetim maksatlı uzaktan izlemek ve kayıt altına almak internet veya network bağlantısını kullanarak gerek kablolu gerek kablosuz kullanmamızı sağlayan teknolojidir.Bu tip kameralarda extra kartlar veya kayıt cihazı kullanılmasına gerek duyulmaz. kayıtlar bir program sayesinde PC üzerine kaydedilebilir. Oldukça esnek bir altyapı uygulaması vardır. İstenilen yere switch den bir data kablosu çekerek kamerayı takıp çalıştırmak çok kolaydır.